Popis Šeberov

Šeberov – městská část Prahy 4

Obec Šeberov, nyní městská část Praha 4 – Šeberov, sestává ze dvou historických osídlení. Jedno nese název Šeberov a druhé Hrnčíře. Od 1.7.1974 se stala obec součástí hlavního města Prahy a pod roku 1991 získala postavení městské části.

K pamětihodnostem patří zejména kostel svatého Prokopa v Hrnčířích, dvůr u tržiště v Hrnčířích,dvůr a bývalá tvrz Šeberovských, špýchar v Šeberově a socha svatého Jana Nepomuckého v Šeberově.

Šeberov obklopuje krásná příroda a rybníky a prochází jím pouze jedna hlavní komunikace, tudíž je obec chráněna před ruchem velkoměsta. Jezdí sem několik autobusových linek MHD, což umožňuje snadnou a rychlou dopravu do stanice metra Opatov ( linka C ). Odtud je centrum Prahy vzdáleno pouhých 10 minut jízdy. Pro dopravu automobilem je nejlepší použít dálnici D1, která se nachází v nedaleké blízkosti lokality.

V centru Šeberova se nachází mateřská škola, základní škola, policie a městský úřad, nedaleko je také k dispozici obchodní a zábavní centrum. Obec má nyní 2452 obyvatel.

V této prestižní lokalitě se buduje komplex rodinných domů. Plánována je výstavba 20ti rodinných dvoupatrových domů s vlastní garáží. Celý komplex bude vystaven v jednom stylu, aby nenarušoval harmonii celé obce.

šeberov